Zalety hali magazynowej z płyty warstwowej
Płyty warstwowe od lat znajdują wiele zastosowań w różnych branżach, a szczególnie w budownictwie. Składają się z pianki poliuretanowej, płyt PCV, aluminimum i sklejki. Dzięki temu są lekkie i łatwo poddają się obróbce. Płyty osadzone na stalowych konstrukcjach spawanych tworzą nowoczesne hale magazynowe, które stanowią coraz częstszy wybór przedsiębiorców. Jest to innowacyjna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych, murowanych hal, a przy tym o wiele bardziej atrakcyjna finansowo. Dodatkowo charakteryzują się one wysokim poziomem estetyki.
Jakie są plusy hali magazynowej z płyty warstwowej?
Hale magazynowe z płyt warstwowych mają wiele zalet. Są przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w polskim klimacie i mogą być użytkowane przez cały rok. Do tego cechuje je wysoki poziom termoizolacyjności, przez co ułatwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku, zarówno latem, jak i zimą. Hale tego typu są ponadto dźwiękochłonne. Do najważniejszych atutów hal magazynowych z płyt warstwowych należy zaliczyć również niski koszt budowy oraz możliwość ich przetransportowania w inne miejsce. Istotny jest także fakt, iż każda hala projektowana jest pod indywidualne potrzeby i wymogi klienta. To wszystko sprawia, że przedsiębiorca ma większe możliwości rozwoju oraz rozbudowy miejsca produkcji czy magazynowania.
W jakich branżach sprawdzi się hala magazynowa z płyty warstwowej?
Hale wykonane z płyt warstwowych przeznaczone są do składowania oraz magazynowania w różnego rodzaju branżach – rolnictwie, przemyśle czy budownictwie. Idealnie sprawdzą się również w roli garażu czy hali warsztatowej. Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz estetyczny wygląd z powodzeniem mogą służyć jako kontenery biurowe.